Menu
Zabiegi kosmetyczne

Na czym polega laminowanie brwi? Czy warto skorzystać z zabiegu?

Laminowanie brwi

Permanentne zabiegi kosmetyczne w ostatnich latach cieszą się ogromną popularnością. Wynika to po części z chęci zaoszczędzenia sporej ilości czasu na codzienny makijaż, ale niejednokrotnie także z chęci wyglądania idealnie w każdej sytuacji. Nie bez powodu więc gabinety kosmetyczne coraz bardziej poszerzają swoją ofertę, umożliwiając swoim klientom skorzystanie z najwyższej jakości usług i poprawienia tym samym pewnych niedoskonałości. Jednym z zabiegów, który jest bezinwazyjny, a jednocześnie dający naprawdę satysfakcjonujące efekty jest laminowanie brwi. W zależności od tego, jakimi brwiami dysponujemy, dzięki laminacji, codzienny makijaż brwi może stać się łatwiejszy bądź całkowicie zbędny.

Na czym polega laminowanie brwi i jaki efekt daje zabieg?

Zacznijmy od tego, że laminacja brwi nie ma nic wspólnego z permanentnym ich makijażem, jednak jej efekty w wielu przypadkach pozwalają całkowicie zastąpić codzienny makijaż. Podczas zabiegu, brwi pokrywane są specjalnym kwasem tioglikolowym, co sprawia, że łuska włosków otwiera się i staje się elastyczna. Dzięki temu możliwe jest ich swobodne ułożenie i nadanie odpowiedniego kierunku, co sprawia, że nie tylko wyglądają estetycznie, ale także są naturalnie podkreślone. Sam zabieg, oprócz idealnego ułożenia niejednokrotnie niesfornych brwi, sprawia, że stają się one zregenerowane oraz maksymalnie odżywione. Rzęsy po zabiegu pozostają w niezmienionej kondycji nawet do 6 tygodni. 

Gdzie można wykonać laminowanie brwi?

Laminowanie brwi nie jest zabiegiem skomplikowanym, a do jego wykonania wystarczy pędzelek i grzebyk do rzęs. Wydawać by się mogło, że skoro zabieg ten jest tak prosty, nie ma konieczności korzystania z usług profesjonalistów, tylko zdecydować się na wykonanie go samodzielnie w domu. W zależności od doświadczenia, cierpliwości i precyzji, efekt uzyskany dzięki domowej laminacji brwi może być bardziej bądź mniej satysfakcjonujący. Najbardziej problematycznym etapem przeprowadzania laminacji brwi w domu jest ich stylizacja. Bardzo często okazuje się, że jedna brew ma zupełnie inny kształt niż druga. Aby uniknąć takich sytuacji, warto skorzystać z usług profesjonalistów. 

Laminowanie brwi to bardzo popularny zabieg pielęgnacyjny

Laminowanie brwi to bardzo popularny zabieg pielęgnacyjny

Laminowanie brwi – czy w ciąży można wykonać zabieg?

Wykonywanie zabiegów upiększających budzi bardzo często niepewność wśród klientów, którzy zastanawiają się kiedy można z nich skorzystać, a kiedy nie. Warto wspomnieć, że decydując się na przeprowadzenie laminacji brwi w gabinecie kosmetycznym, wszelkie wątpliwości powinny zostać rozwiane przez personel tam pracujący. Jednak warto wiedzieć, że mimo nie inwazyjności zabiegu, laminację brwi nie zawsze można przeprowadzać. Wynika to przede wszystkim z konieczności wykorzystania kwasu tioglikolowego, który szkodliwy może być szczególnie dla kobiet w ciąży. To właśnie dlatego w ciąży powinno się zdecydowanie zrezygnować z korzystania z laminacji brwi.

Laminowanie brwi w domu za pomocą żelatyny krok po kroku

Alternatywą dla przeprowadzenia laminacji brwi z wykorzystaniem profesjonalnych preparatów jest możliwość zrobienia jej domowymi sposobami. Niewątpliwą jej zaletą jest niska cena. Do przygotowania preparatu do laminacji potrzebować będziemy żelatyny, ciepłej wody oraz oliwy z oliwek. Składniki te dokładnie mieszamy i nakładamy na wcześniej oczyszczone brwi za pomocą pędzelka. Warto pamiętać, że na tym etapie należy nadać brwiom oczekiwany kształt. Następnie brwi przykrywamy folią spożywczą. Preparat pozostawiamy na brwiach na godzinę. Po tym czasie żelatynę dokładnie zmywamy i przeczesujemy rzęsy.

No Comments

    Leave a Reply