Menu
Zabiegi kosmetyczne

Mezoterapia pod oczy – efekty, które zaskoczą

Mezoterapia pod oczy - efekty, które zaskoczą

Chcesz skutecznie zadbać o skórę twarzy? Mezoterapia pod oczy pozwoli Ci zniwelować cienie pod oczami, zmniejszyć opuchliznę czy pozbyć się pierwszych zmarszczek. Choć daje ona widoczne efekty już po pierwszym zabiegu, nie zawsze mezoterapia jest skutecznym rozwiązaniem. Kiedy warto z niej skorzystać i jakie efekty może przynieść? Dziś odpowiemy na najczęściej zadawane pytania dotyczące mezoterapii okolic oczu. 

Mezoterapia igłowa a mikroigłowa

Mezoterapia to zabieg polegający na wprowadzaniu w skórę substancji aktywnych takich jak kwas hialuronowy, witaminy czy aminokwasy. Pozwala to na poprawę kolorytu, odpowiednie nawilżenie skóry, poprawę jędrności oraz zniwelowanie pierwszych zmarszczek. Pacjenci decydujący się na skorzystanie z zabiegu, mają do wyboru jedną z metod:

  • mezoterapię igłową  – polegająca na wprowadzaniu substancji aktywnych w skórę za pomocą igły. Ten tradycyjny sposób wykonywania wkłuć nie powoduje dyskomfortu u pacjenta, a efekty zabiegu widoczne są już po kilku dniach; 
  • mezoterapię mikroigłową – wykorzystującej specjalne urządzenia z mikroigłami, które pozwalają na wprowadzanie substancji aktywnych w głąb skóry. Dzięki niewielkim igiełkom cały zabieg jest znacznie bardziej delikatny, a jednocześnie skuteczniejszy. Jej efekty widoczne są już po pierwszej sesji.

Zarówno jedna jak i druga metoda mezoterapii okolic oczu ma swoje wady, a także zalety. Metoda igłowa jest znacznie bardziej precyzyjna, przez co łatwiej dopasować ją do indywidualnych potrzeb pacjenta. Wymaga ona jednak dłuższej rekonwalescencji aniżeli mezoterapia mikroigłowa, która jest delikatna, a efekty widoczne są tuż po zabiegu. Najczęściej jednak to lekarz kosmetolog dobiera odpowiednią metodę zabiegu w oparciu o preferencje pacjenta i jego potrzeby. 

Jakich efektów możesz spodziewać się po zabiegu mezoterapii okolic oczu?

Mezoterapia okolic oczu to nowoczesna metoda wykorzystywana w kosmetologii celem poprawy stanu skóry. Zabieg polegający na wprowadzeniu pod powierzchnię skóry specjalnych preparatów umożliwia jej rewitalizację, właściwe odżywienie i nawilżenie. Mezoterapia igłowa pod oczy sprawia, że skóra w ich okolicy staje się bardziej napięta, jędrna i elastyczna. W efekcie tego mamy do czynienia ze zmniejszeniem widoczności cieni pod oczami, worków i pierwszych oznak starzenia czy zmarszczek mimicznych. 

Pacjentki decydujące się na zabieg mezoterapii pod oczy liczą na efekty polegające na znacznym odmłodzeniu skóry twarzy i bardziej wypoczętym jej wyglądzie. Dodatkowo mezoterapia pozytywnie wpływa na krążenie krwi, dzięki czemu tkanki skórne stają się lepiej odżywione, a skóra staje się bardziej promienna, a jej koloryt ujednolica się. 

Ile kosztuje mezoterapia igłowa okolic oczu?

Cena mezoterapii pod oczy bardzo często staje się głównym kryterium decydującym o wyborze tego zabiegu kosmetycznego. Warto jednak pamiętać, że jej wysokość uzależniona jest od kilku czynników. Należą do nich:

  • wykorzystana metoda i preparaty;
  • ilość sesji;
  • miejsce wykonania i doświadczenie specjalisty.

Nie ma w tym nic dziwnego, że ceny mezoterapii uzależnione są od regionu i wielkości miejscowości i gabinetu, w którym jest ona wykonywana. Jej ceny wahają się od 300 do 1300 za sesję mezoterapii igłowej i 500 do 800 zł w przypadku mezoterapii mikroigłowej.

Warto pamiętać, że koszt zabiegu nie powinien być głównym kryterium decydującym o miejscu wykonania mezoterapii. Należy zwrócić szczególną uwagę na opinie o konkretnym gabinecie czy doświadczenie osoby przeprowadzającej zabieg. 

No Comments

    Leave a Reply