Menu
Zabiegi kosmetyczne

Kriolipoliza w walce z tkanką tłuszczową

Kriolipoliza w walce z tkanką tłuszczową

Idealna, szczupła sylwetka z talią osy to marzenie niejednej kobiety. O tym, jak dużą wagę przykładają one do swojego wyglądu, łatwo stwierdzić, chociażby na podstawie ilości powstałych diet czy zabiegów odchudzających. Nie da się ukryć, że odpowiednie żywienie ma duży wpływ na utrzymanie odpowiedniej sylwetki, jednak właściwa dieta nie zawsze wystarczy. Chcąc szybko pozbyć się dodatkowych kilogramów, warto skorzystać ze specjalnych zabiegów, które dają niemalże natychmiastowy efekt. Jednym z zabiegów o wysokiej skuteczności jest kriolipoliza.

Co to jest kriolipoliza?

Kriolipoliza jest zabiegiem polegającym na wymrażaniu komórek tłuszczowych, co w rezultacie pozwala na pozbycie się nawet do kilku centymetrów w obwodzie. W odróżnieniu od innych zabiegów odchudzających kriolipoliza jest całkowicie bezinwazyjna, co oznacza, że tuż po wykonaniu owego zabiegu pacjent nie musi być poddawany rekonwalescencji. Sama kriolipoliza wykonywana jest za pomocą specjalnego urządzenia, które zasysa i w kontrolowany sposób wymraża poszczególne partie skóry. Stan zapalny, do jakiego dochodzi w obrębie komórek, powoduje ich wyeliminowanie i zmniejszenie zdolności do regeneracji. 

Jakich efektów możemy się spodziewać po kriolipolizie?

Efekty kriolipolizy polegają przede wszystkim na pozbyciu się tkanki tłuszczowej, co z kolei przekłada się na zmniejszeniu obwodu tej części ciała, która poddawana jest zabiegowi. Pierwszych widocznych efektów kriolipolizy spodziewać możemy się mniej więcej po okresie dwóch miesięcy od przeprowadzenia pierwszego zabiegu. Czas ten wynika przede wszystkim z konieczności usunięcia przez organizm wymrożonych komórek tłuszczowych. W zależności od grubości tkanki tłuszczowej podczas jednego zabiegu pozbyć można się nawet 45% nadmiernego tłuszczu. Efekt kriolipolizy utrzymuje się przez okres minimum sześciu miesięcy.

Gdzie wykonać kriolipolizę i jakie są jej ceny?

Zabieg kriolipolizy przeprowadzany jest w gabinetach medycyny estetycznej. Warto zadbać, aby wykonać go w profesjonalnym miejscu, które nie tylko wyróżnia się solidnością wykonania, ale także przeprowadzaniem kriolipolizy przez specjalistów. Gwarantuje to poprawność wykonania zabiegu oraz widoczność efektów. Jeśli chodzi o ceny kriolipolizy w profesjonalnych gabinetach, uzależnione są one ilości przyłożeń specjalnej głowicy, a więc od powierzchni ciała, jaka ma zostać poddana kriolipolizie. Koszt jednego przyłożenia urządzenia waha się od 150 do 200 zł, a więc całość zabiegu może wynieść nawet około 600 złotych.

Kriolipoliza – przeciwwskazania do zabiegu

Chociaż kriolipoliza cieszy się wysoką skutecznością w walce z nadmiernymi kilogramami, a właściwie centymetrami, nie każdy może sobie pozwolić na poddanie się zabiegowi. Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu? Na kriolipolizę nie mogą się zdecydować przede wszystkim osoby z różnego rodzaju schorzeniami krążenia i krwi, a więc cierpiący na hemofilię, chorobę Raynauda, zaburzenia krzepnięcia krwi czy posiadający stymulatory serca. Przeciwwskazaniami do wykonania kriolipolizy są także choroby skóry i zmiany zapalne na jej powierzchni. Nie powinno się wykonywać zabiegu także w przypadku osób, u których stwierdzono problemy z nerkami, wątrobą czy cukrzycą. Z kriolipolizy bezwzględnie zrezygnować powinny także kobiety w ciąży oraz w okresie karmienia piersią. 

No Comments

    Leave a Reply