Menu
Włosy

Fryzura w stylu sombre! Piękny i naturalny look

Fryzura sombre

Czasem niewielkie podcięcie włosów potrafi zrobić diametralną różnicę w wyglądzie. Jeśli strzyżenie połączymy z malowaniem, efekt może być piorunujący. Czasy kiedy na włosach królowały jednolite kolory, odeszły nieco w zapomnienie. Na próżno szukać na ulicach ludzi z włosami w kolorze czerwieni czy wiśni, które jeszcze nie tak dawno były czymś popularnym. Dziś odchodzi się nieco od tego, na rzecz naturalnego wyglądu, który uzyskać możemy delikatnymi refleksami czy rozjaśnianiem włosów w stylu sombre. Jak się okazuje, sombre modne jest nie tylko latem, kiedy daje efekt włosów muśniętych słońcem, ale także jesienią czy zimą, kiedy to ożywia twarz.

Na czym polega fryzura sombre i jak się ją robi?

Fryzura w stylu sombre polega na rozjaśnieniu końcówek włosów o jeden czy dwa tony. Górną część włosa, a więc tą najbliżej nasady pozostawiamy w niezmienionym naturalnym kolorze. Taka koloryzacja pozwala na uniknięcie powstawania odrostów, które widoczne są już nawet po tygodniu od całościowej koloryzacji włosów. W przypadku sombre nawet podrośnięcie włosów nie będzie wyglądać źle, bowiem zachowany zostaje początkowy zamysł, który opiera się o malowanie jedynie końcówek. Warto wspomnieć, że sombre nie daje efektu odcięcia na głowie, a kolory delikatnie przechodzą w jaśniejsze barwy.

Sombre blond

Wydawać by się mogło, że sombre u blondynek jest zbędne, bowiem ciężko uzyskać widoczny efekt. W rzeczywistości nawet osoby o włosach w kolorze jasnego blondu są w stanie poddać się koloryzacji w stylu sombre z widocznym rozjaśnieniem poszczególnych pasm włosów. Bardzo często wykorzystuje się u nich platynowe odcienie blondu, które są co prawda nieco trudniejsze w pielęgnacji i utrzymaniu idealnego blondu przez dłuższy czas, jednak efekt, jakim cieszyć mogą się blondynki, jest piorunujący.

Sombre na ciemnych włosach

Sombre na ciemnych włosach jest dość łatwym zabiegiem, który pozwala zarówno na rozjaśnienie poszczególnych pasemek o jeden, jak i dwa tony, dając widoczny efekt. Taki styl malowania włosów w przypadku szatynek czy brunetek sprawdzi się u każdego, niezależnie od kształtu twarzy czy długości włosów. Dodatkowo rozjaśnianie ciemnych włosów nie tylko daje efekt trójwymiarowości, ale także pozwala odjąć nawet kilka lat. W zależności od tonacji naturalnych, ciemnych włosów, wykorzystując metodę sombre, możemy zdecydować się na chłodniejsze, jak i cieplejsze jasne refleksy.

Sombre na krótkich i długich włosach

Czy sombre wygląda dobrze tylko na długich włosach? Chociaż bardzo często ten sposób malowania przedstawiany jest na modelkach o długich, falowanych, ciemnych włosach, nic nie stoi na przeszkodzie, aby fryzurę w stylu sombre wykonać na krótkich włosach. Sposób wykonania jej jest taki sam, a efekt zauważalny jest na nawet bardzo krótkich włosach. W praktyce jednak najczęściej na sombre decydują się kobiety o długich włosach, bądź te, o fryzurze na tzw. boba.

Włosy sombre a ombre

Sombre i ombre to techniki, które wiele łączy, ale także wiele dzieli. Nie da się ukryć, że nazwa tych dwóch metod koloryzacji jest niemal identyczna, podobny jest również sposób malowania włosów. Zarówno w sombre, jak i ombre, farbowanie polega na pomalowaniu końcówek włosów, pozostawiając naturalny kolor u ich nasady. Jaka jest więc różnica? W przypadku sombre, refleksy, jakie tworzone są na końcówkach włosów, zazwyczaj są jaśniejsze o jeden czy dwa tony, dając tym samym naturalny efekt. W przypadku ombre różnica ta jest znacząca. Niejednokrotnie końcówki włosów u brunetki mogą być w odcieniu bardzo jasnego blondu.

No Comments

    Leave a Reply