Menu
Zabiegi kosmetyczne

Przedłużanie rzęs – dodaj swoim oczom blasku i tajemniczości w stylu smokey

Przedłużanie rzęs

Długie, gęste i podkręcone – któż z nas nie marzy o posiadaniu idealnych rzęs. W rzeczywistości jednak mało kto może pochwalić się naturalnymi rzęsami czym z okładki Vogue’a. Jeszcze kilka lat temu, aby podkreślić rzęsy, wykorzystywało się tusz, który w zależności od rodzaju miał za zadanie je zagęścić, wydłużyć, czy podkręcić. Dziś możliwości są znacznie większe, a przedłużanie rzęs stało się na tyle popularne, że jest oferowane niemal w każdym gabinecie kosmetycznym. Trwałość tego rozwiązania, a także możliwość posiadania idealnych rzęs niezależnie od pory dnia sprawiła, że zabiegi te cieszą się ogromną popularnością.

Najpopularniejsze metody przedłużania rzęs

Przedłużanie rzęs w gabinecie kosmetycznym, nie ma nic wspólnego ze znanym sposobem przyklejania ich przed ważnymi uroczystościami. Dzięki dostępnym metodom, z łatwością można trwale przedłużyć, a także zagęścić naturalne rzęsy bez obaw o ich wygląd czy konieczność codziennego tuszowania. Najpopularniejszą metodą przedłużania rzęs jest 1:1. Adekwatnymi rozwiązaniami jest przedłużanie rzęs 2:1, 3:1, 4:1, a nawet 5:1, w których do jednej rzęsy przyczepia się kolejno 2, 3, 4 czy 5 rzęs. Takie rozwiązanie sprawdza się szczególnie u Pań, które mają rzadkie, naturalne rzęsy, bądź zależy im na maksymalnym ich pogrubieniu. Niezależnie na jaką metodę przedłużania rzęs zdecydujemy się, w codziennym makijażu nie musimy pamiętać o ich tuszowaniu, co jest doceniane przez większość klientek.

Na czym polega przedłużanie rzęs 1:1?

Przedłużanie rzęs 1:1 pozwala na wydłużenie naturalnych rzęs, a także na ich podkręcenie. Co to oznacza w praktyce? Do każdej naturalnej rzęsy, doczepiana jest syntetyczna. Nie da się więc ukryć, że jest to najbardziej naturalnie wyglądający sposób przedłużania rzęs. Rzęsy przedłużone w ten sposób, optycznie otwierają oko, nie sprawiając wrażenia ciężkości. Najważniejszym etapem przedłużania rzęs metodą 1:1 jest właściwy dobór długości i grubości syntetycznych rzęs, aby te nie obciążały naturalnych. Warto również pamiętać, że metoda ta, w odróżnieniu od innych sprawdzi się najlepiej u posiadaczek cienkich i delikatnych rzęs.

Przedłużanie rzęs - efekty widać gołym okiem

Przedłużanie rzęs – efekty widać gołym okiem

Przedłużanie rzęs a „kocie oko”

Przedłużając rzęsy metodą 1:1, możemy nie tylko je wydłużyć czy podkręcić, ale także uzyskać konkretny wygląd. Najbardziej popularnym z nich jest tzw. kocie oko, które polega na takim wymodelowaniu rzęs, aby te były jak najdłuższe w zewnętrznych ich kącikach. Metoda ta nie sprawdzi się u każdego, jednak u zdecydowanej większości nadaje charakterystyczny, nieco bardziej wyrazisty wygląd. Zdarza się, że w przypadku modelowania rzęs w stylu “kociego oka” wykorzystuje się metodę 2:1, co nadaje jeszcze lepszego podkreślenia oka, jednak jest ono wtedy mniej naturalne.

Ile kosztuje przedłużanie rzęs? – przykładowe ceny

Ceny zabiegów kosmetycznych uzależnione są od kilku czynników. Przede wszystkim wpływ na cenę ma lokalizacja gabinetu. O ile ceny w poszczególnych częściach miasta są w miarę wyrównane, tak gabinety umiejscowione poza miastem bądź w prywatnych domach, zaoferować mogą nieco niższą cenę wykonania zabiegu. Na koszt przedłużania rzęs ma wpływ także doświadczenie kosmetyczki. Zdarza się, że na lokalnych forach, kosmetyczki tuż po ukończeniu stosownego kursu oferują swoje usługi za kilkadziesiąt złotych, a nawet za darmo, jeśli chcą ćwiczyć i doskonalić swoje umiejętności. Jednak korzystanie z takich usług wiązać może się z naszym niezadowoleniem po wykonanym zabiegu. Warto wspomnieć, że podczas przedłużania rzęs niezwykle ważna jest higiena, dlatego znacznie bezpieczniej wybrać gabinet cieszący się pozytywnymi opiniami. Ostatnią kwestią, która również odgrywa kluczową rolę w cenie przedłużania rzęs, jest wybór metody. Rzęsy przedłużane w metodzie 1:1 są znacznie tańsze niż te 4:1. Ogólny koszt zabiegu waha się od 150 do nawet 500 zł.

No Comments

    Leave a Reply