Menu
Skóra / Zabiegi kosmetyczne

Mezoterapia igłowa – na czym polega i jakich efektów możesz się spodziewać?

Mezoterapia igłowa

Zabiegi medycyny estetycznej cieszą się ogromną popularnością bez względu na wiek zarówno wśród osób młodszych, którzy chcą dłużej cieszyć się młodszym wyglądem jak i starszych, które chcą zamaskować niedoskonałości i oznaki starzenia. Możliwości, jakie one nam dają, pozwalają skutecznie walczyć z upływającym czasem, a co za tym idzie zmianami skóry i całego ciała.

Jedną z częściej wykorzystywanych metod, pozwalających na stymulację komórek i pobudzenie ich do odbudowy jest mezoterapia igłowa. Oprócz wysokiej skuteczności wyróżnia się ona także niewielką inwazyjnością, a także stosunkowo szybkim działaniem. Co o mezoterapii igłowej należy wiedzieć? Jakich efektów można spodziewać się po zabiegu?

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem pozwalającym na stymulację komórek wskutek wprowadzenia w głębsze warstwy skóry odpowiednich preparatów aktywnych. Bardzo często przeprowadzając mezoterapię igłową, wykorzystuje się osocze. Metoda ta pozwala jednak na zastosowanie innych substancji aktywnych, wśród których warto wspomnieć, chociażby o kwasie hialuronowym czy mikroelementach i witaminach. Coraz częściej podczas zabiegu mezoterapii igłowej wykorzystuje się także specjalistyczne preparaty, dobrane idealnie do skóry, które mają za zadanie konkretnie wpłynąć na jej stan.

Efekty po mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa nie bez przyczyny jest najczęściej wybieranym zabiegiem medycyny estetycznej. Dzieje się tak również nie tylko ze względu na stosunkowo niski koszt zabiegu. Najważniejszym argumentem przemawiającym za wykorzystaniem tej, a nie innej metody jest jej wysoka skuteczność. Efekty mezoterapii igłowej widoczne są już po pierwszym zabiegu, a regularne jej wykonywanie pozwala znacznie ujędrnić, nawilżyć i wymodelować kontur twarzy. Mezoterapia świetnie sprawdza się jako zabieg pozwalający na pozbycie się widocznych zmarszczek, blizn, a nawet cellulitu.

Mezoterapia igłowa twarzy, pod oczy, włosów

Szerokie zastosowanie mezoterapii igłowej pozwala na wykorzystanie zabiegu w odniesieniu do różnych partii ciała. Mimo iż standardowo mezoterapię wykonuje się w zabiegach na twarz, nic nie stoi na przeszkodzie, aby leczyć w ten sposób, chociażby łysienie. Jakie są tego efekty? Bardzo zadowalające. Mezoterapia igłowa włosów pozwala na stymulację cebulek włosowych, a co za tym idzie pobudzenie ich do wzrostu, a także odżywienie. W przypadku zabiegu wykonanego pod oczami mamy możliwość zmniejszenia widoczności cieni, a także ujędrnienia luźnych partii skóry. 

Mezoterapia igłowa – przykładowe ceny

Ceny zabiegu mezoterapii igłowej różnią się między sobą. Owe różnice wynikają przede wszystkim z lokalizacji gabinetów oferujących zabieg. Znacznie niższe ceny spotkać możemy bowiem w mniejszych miejscowościach, aniżeli w centrach dużych miast. Wpływ na cenę ma także zakres przeprowadzanego zabiegu. Rozbieżność cenowa jest jednak duża, najtańsze oferowane zabiegi wykonać możemy już za nieco ponad 300 zł. Koszt mezoterapii igłowej w uznanej klinice medycyny estetycznej wynieść nas może jednak znacznie powyżej 1000 zł. Należy pamiętać, że mimo iż mezoterapia igłowa jest prostym zabiegiem, warto wybierać sprawdzone miejsca, cieszące się dobrą opinią. 

Mezoterapia igłowa – przeciwwskazania

Czy każdy może skorzystać z mezoterapii igłowej? Niestety nie, głównym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są alergie na poszczególne składniki substancji aktywnych. Powodem, dla którego nie można zdecydować się na zabieg, są także choroby nowotworowe, cukrzyca oraz schorzenia, które wymagają stałego przyjmowania leków przeciwzakrzepowych. Mezoterapii igłowej nie przeprowadza się także u osób, u których zauważalne są znaczne zmiany skórne, w tym grzybica, a także infekcje bakteryjne i wirusowe. Wykonanie zabiegu należy odłożyć także w czasie w przypadku kiedy kobieta jest w ciąży, a także kiedy karmi piersią.

No Comments

    Leave a Reply