Menu
Skóra

Cienie i sińce pod oczami – skąd się biorą? Jak się ich pozbyć?

Cienie i sińce pod oczami

Cienie pod oczami to problem, który dotyka tysięcy osób na całym świecie. Choć ich przyczyn szukać można zarówno w niedoborach, jak i trybie życia, zazwyczaj nikt nie diagnozuje tej przypadłości. Nie da się ukryć, że fioletowe cienie pod oczami powodować mogą dyskomfort, a szczególnie u Pań dodatkowy problem polegający na starannym ukryciu ich pod makijażem. Dziś wyjaśnimy Ci, jak zmniejszyć ich widoczność oraz jak poprawić stan skóry wokół oczu.

Co jest przyczyną cieni pod oczami?

Cienie i sińce pod oczami to przypadłość, z którą borykają się zarówno osoby młode, jak i starsze. Ciemne, fioletowe plamy pojawiające się pod dolną powieką sprawiają, że twarz wydaje się zmęczona. Bardzo często problem ten jest lekceważony. Warto jednak poznać odpowiedź, na pytanie, jakie czynniki mogą mieć wpływ na powstawanie podków pod oczami? Do najczęstszych powodów nieestetycznych zmian wokół oczu zaliczyć można:

  • brak lub niedostateczna ilość snu – powoduje ona gromadzenie się krwi pod powieką, zwiększając tym samym widoczność ciemnych plam;
  • alergie – nadmierne łzawienie powoduje zaczerwienienia i podrażnienia okolic oczu, co z kolei uwydatnia cienie;
  • stres – nadmierne napięcie i zdenerwowanie powodować może obrzęki i zwiększać wrażliwość delikatnej skóry pod oczami;
  • styl życia – kondycja skóry pogorszyć może się wskutek niedostatku wody w organizmie, a także u osób, które nadużywają alkoholu i innych używek;

Wpływ na pojawienie się cieni i sińców pod oczami ma także genetyka. Szanse na pojawienie się nieestetycznych przebarwień pod oczami zwiększają się, jeśli Twoi krewni również mieli problemy z cieniami pod oczami.

Jak pozbyć się cieni pod oczami?

Fioletowe cienie pod oczami wpływają nie tylko na wygląd, ale także na samopoczucie. Warto więc zadbać o to, by zminimalizować ich widoczność. Do najskuteczniejszych metod zaliczyć można:

  • zmianę nawyków – warto zadbać nie tylko o redukcję stresu poprzez wprowadzenie odpowiednich technik relaksacyjnych, ale również o dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości snu;
  • troskę o odpowiednią dietę – ważne aby opierała się ona na produktach bogatych w witaminy C, E oraz K, a także minerały i kwasy omega 3. Dodatkowo istotne jest odpowiednie nawodnienie organizmu;
  • odpowiednią pielęgnację – w tym celu warto wykorzystać dostępne na rynku kosmetyki zawierające kofeinę, witaminę K, retinol czy kwas hialuronowy. Kiedy cienie pod oczami są trudne do zniwelowania, można posłużyć się odpowiednimi zabiegami kosmetycznymi, takimi jak mezoterapia igłowa, laserowe usuwanie cieni czy terapie kwasowe.

Co oznaczają ciemne cienie pod oczami?

Ciemne podkowy pod oczami są wynikiem gromadzenia się krwi pod skórą powiek. Ich uwidocznienie zauważalne jest głównie u osób posiadających delikatną, cienką skórę wokół oczu. Innym czynnikiem, który dodatkowo uwydatnia widoczność sińców pod oczami, jest podatność na wysuszanie się skóry. Problemy związane z powstawaniem ciemnych cieni zazwyczaj wynikają ze zmęczenia i niedostatecznej ilości snu. Często jednak stają się pierwszym sygnałem od organizmu o pojawiających się problemach zdrowotnych.

O czym mogą świadczyć podkrążone oczy?

Podkrążone oczy mogą świadczyć nie tylko o wielu problemach zdrowotnych. Najczęściej jednak przyczynami ich powstawania są niedobory bądź nieodpowiednia pielęgnacja skóry twarzy. Bezskutecznie próbujesz pozbyć się problemu fioletowych bądź żółtych cieni pod oczami? Aby wskazać przyczynę takiego stanu rzeczy, warto wykluczyć podstawowe czynniki mające wpływ na ich powstawanie, a więc niedobory witamin, zmiany hormonalne, nadmierne korzystanie z ekranów czy nieodpowiednia dieta. Każdy niepokojący objaw warto jednak skonsultować z lekarzem.

Jakie witaminy na cienie pod oczami?

Niedobór witamin jest jednym z czynników wpływających na powstawanie cieni pod oczami. Jeśli chcesz rozpocząć suplementację, warto wdrożyć do swojej diety m.in. witaminę C, K oraz E. Pierwsza z nich dzięki swoim właściwościom antyoksydacyjnym pomaga w walce z wolnymi rodnikami. Witamina K z kolei pomaga w krążeniu krwi i zapobiega powstawaniu siniaków. Jeśli chodzi o witaminę E, to jest ona korzystna dla zdrowia skóry. Warto pamiętać, że suplementacja nie zawsze musi polegać na łykaniu odpowiednich tabletek. Dobrym krokiem jest zmiana diety i wdrożenie do niej produktów bogatych w wymienione witaminy.

No Comments

    Leave a Reply