Menu
Kosmetyki / Włosy

Olejek rycynowy i jego właściwości w kosmetologii

Olejek rycynowy - właściwości i zastosowanie

Olejek rycynowy od lat znany jest jako jeden ze środków przeczyszczających, jednak jak się okazuje, to nie jedyna możliwość wykorzystania go na co dzień. Znacznym uznaniem, a przede wszystkim wykorzystaniem cieszy się w branży kosmetycznej. Stanowi on nie tylko składnik licznych kosmetyków, ale przede wszystkim może być wykorzystywany samodzielnie. Dzięki temu, że dostać możemy go w każdej aptece za dosłownie kilka złotych, cieszy się popularnością nie tylko wśród osób profesjonalnie zajmujących się kosmetologią, ale także wśród tych, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w pielęgnacji naturalnej. 

Czym jest olejek rycynowy i jakie ma zastosowanie w kosmetologii?

Olejek rycynowy jest mieszanką różnych olejów, wśród których dominujący jest ten pochodzący z nasion rącznika pospolitego. Roślina ta wywodzi się ze strefy okołorównikowej i, mimo że jest trująca, wyróżnia się wybitnymi właściwościami leczniczymi. Mimo iż olejek rycynowy znany i dostępny jest od lat, w kosmetologii używa się go stosunkowo niedługo. Tutaj znany jest jako doskonały preparat odżywczy i nawilżający. Stosuje się go głównie na włosy, ale coraz częściej także na twarz czy paznokcie. Kupowany w aptece olejek rycynowy jest w pełni bezpieczny zarówno w użytku zewnętrznym, jak i wewnętrznym. 

Właściwości olejku rycynowego

Olejek rycynowy wykorzystywany jest w wielu dziedzinach życia. Zastosowanie znalazł między innymi w branży spożywczej, chemicznej, jak i kosmetycznej. Jeśli chodzi o tę ostatnią, cieszy się uznaniem, ze względu na działania łagodzące, antybakteryjne czy przeciwzapalne. Stosować go można więc bezpośrednio na wszelkie zmiany skórne, w tym te, pochodzenia trądzikowego. Dodatkowo wykorzystywany na włosy pozwala je nawilżyć, pobudzić do wzrostu, a także wygładzić.

Olejek rycynowy na brwi i rzęsy

Gęste brwi i rzęsy znacznie ułatwiają wykonanie codziennego makijażu. Wystarczy jedynie delikatne podkreślenie i możemy cieszyć się naturalnym wyglądem. Pomocnym preparatem w uzyskaniu idealnych rzęs i brwi jest naturalny olejek rycynowy. Co więcej, wcale nie musimy wydawać dziesiątek czy setek złotych na kosmetyki, które oparte są właśnie na olejku rycynowym. Wystarczy kupić buteleczkę olejku w aptece, a do aplikacji go na powierzchni brwi czy rzęs wykorzystać szczoteczkę do zębów, czy nanieść go za pomocą palców. 

Olejek rycynowy na włosy

Olejku rycynowego z pewnością nie trzeba przedstawiać włosomaniaczkom. To właśnie dzięki pozytywnym opiniom, a także wysokiej skuteczności, olej rycynowy zyskał tylu zwolenników, chcących zadbać o swoje włosy. Jak działa olej rycynowy na włosy? Przede wszystkim nawilża i regeneruje włosy na całej ich powierzchni, od końcówek, aż do nasady. Wykorzystując go jako wcierka do włosów, działa pobudzająco na cebulki włosów, stymulując je do wzrostu oraz pozwalając uniknąć nadmiernego ich wypadania. Olejek rycynowy skuteczny jest także w walce z łupieżem, a włosy po olejowaniu stają się gładkie, miękkie i lśniące.

Olejek rycynowy na twarz

Głębokie działanie nawilżające, jakim pochwalić może się olejek rycynowy, pozwala na przywrócenie odpowiedniego poziomu nawilżenia nawet w przypadku mocno przesuszonej skóry. Świetnie sprawdza się także w leczeniu różnego rodzaju zmian skórnych, rozpoczynając od infekcji grzybiczych, stanów zapalnych, na zmianach trądzikowych kończąc. Olejek rycynowy bardzo często stosowany jest także jako antidotum na oparzenia słoneczne, ale również w likwidowaniu blizn czy rozstępów. Co ważne, olejek rycynowy, wykorzystywany może być zarówno w formie serum, ale również możemy używać go, chociażby do wykonywania codziennego demakijażu.

No Comments

    Leave a Reply