Menu
Skóra

Olejek z drzewa herbacianego – właściwości i zastosowanie

Olejek z drzewa herbacianego

Ludzkość od dziesiątek lat poszukuje skutecznych preparatów, które pozwalają nie tylko na leczenie zmian skórnych, ale także na jej pielęgnację, odżywienie czy nawilżenie. W ostatnich latach mocnym trendem jest powrót do naturalnych preparatów, które cieszą się wysoką skutecznością, a dodatkowo są w pełni bezpieczne dla skóry. Jednym z nich jest olejek z drzewa herbacianego, który jak sama nazwa wskazuje, pozyskiwany jest drzewa herbacianego, a właściwie z jego liści. Ceniony za działanie lecznicze, pielęgnujące oraz antybakteryjne, coraz częściej spotykany jest na łazienkowych półkach.

Olejek z drzewa herbacianego – właściwości

Olejek z drzewa herbacianego to oleista, niemal bezbarwna ciecz. Ceniony jest głównie na swoje działanie antyseptyczne. Świetnie sprawdza się w walce z bakteriami i innymi drobnoustrojami. Często stosowany jest także w zmianach zapalnych, nie tylko ze względu na działanie lecznicze, ale także przeciwświądowe. 

Olejek z drzewa herbacianego – zastosowanie

Zastosowanie olejku z drzewa herbacianego jest ogromne. Mowa tu przede wszystkim o kosmetyce. Olejek z drzewa herbacianego świetnie sprawdza się szczególnie w pielęgnacji skóry problematycznej i trądzikowej. W tym celu zdecydować można się na zastosowanie parówki z użyciem olejku, dodaniu kilku kropel do codziennie stosowanych kosmetyków czy w bezpośrednim działaniu na zmiany skórne. Dodanie kilku kropel do szamponu do włosów, czy zastosowanie go jako wcierki bezpośrednio na skórę głowy pozwala pozbyć się łupieżu oraz wspomaga leczenie łuszczycy. Jednak olejek z drzewa herbacianego stosowany jest nie tylko coraz chętniej w kosmetyce, ale także innych dziedzinach życia. Spotkać możemy się z wykorzystaniem go w leczeniu różnego rodzaju infekcji, jako preparat do aromaterapii, czy środek do dezynfekcji. 

Olejek z drzewa herbacianego na trądzik

Trądzik to przypadłość nie tylko młodzieży w okresie dojrzewania. Problematyczne zmiany skórne towarzyszyć mogą nam także w innych okresach życia. Przypadłość ta spowodowana jest nadmiernym wydzielaniem sebum, co prowadzi do powstania wyprysków. Kto walczył z trądzikiem, wie, jak ciężko jest go zwalczyć. Alternatywą dla niejednokrotnie drogich kosmetyków, a przede wszystkim kuracji sterydami może być olejek z drzewa herbacianego. Dzieje się tak dzięki silnemu działaniu antybakteryjnemu oraz przeciwzapalnemu. W przypadku bardzo silnych zmian trądzikowych najlepszy efekt daje działanie punktowe.

Olejek z drzewa herbacianego na zmarszczki

Skuteczność działania olejku z drzewa herbacianego najczęściej przypisywana jest działaniu przeciwbakteryjnemu i przeciwzapalnemu, walce z niedoskonałościami skóry. Niewiele osób jednak wie, że olejek z drzewa herbacianego wykorzystywany może być także w pielęgnacji skóry dojrzałej. Regularne stosowanie olejku z drzewa herbacianego pozwala na znaczne wygładzenie i zmniejszenie widoczności zmarszczek. W tym celu najlepiej sprawdzi się masaż z kilkoma kroplami olejku, który wykonywać możemy zarówno dłońmi jak i specjalnymi kamieniami do masażu. 

Jak stosować olejek z drzewa herbacianego?

Olejek z drzewa herbacianego stosować można na kilka sposobów. W przypadku chęci stosowania olejku z drzewa herbacianego na skórę twarzy najczęściej dodaje się go do kosmetyków, które stosujemy w codziennej pielęgnacji. Dzięki temu mamy możliwość wzmocnienia działania kosmetyków. Bardzo często olejek dodawany jest także do maseczek, szczególnie tych z glinki. Innym sposobem, jaki równie często towarzyszy pielęgnacji z wykorzystaniem olejku z drzewa herbacianego jest wykorzystywanie go punktowo na zmiany skórne. Warto pamiętać, że olejku nie należy rozcieńczać przed aplikacją. Krople olejku z drzewa herbacianego dodane do gorącej wody są świetną alternatywą dla mechanicznego oczyszczania twarzy. Dzięki takiej parówce skutecznie oczyścić możemy pory.

No Comments

    Leave a Reply