Menu
Włosy

Na czym polega olejowanie włosów i dlaczego warto je robić? Odpowiadamy

Na czym polega olejowanie włosów i dlaczego warto je robić? Odpowiadamy

Włosy w dobrej kondycji niezależnie od pory roku i warunków atmosferycznych? To możliwe. Wystarczy odpowiednia pielęgnacja, aby cieszyć się odżywionymi i nawilżonymi włosami. Regularne olejowanie włosów pozwala ujarzmić nawet najbardziej puszące się kosmyki, a także realnie wygładzić włosy u ich nasady. 

Olejowanie włosów na czym polega?

Zabieg olejowania włosów jest na tyle prosty, że każdy może wykonać go we własnym domu. Polega on na nanoszeniu na poszczególne kosmyki włosów, a zarazem skórę głowy, wybranego wcześniej olejku, bądź ich mieszaniny. Olej wcieramy u nasady włosów, następnie lekko rozcierając go, ku dołowi. Zabieg ten pozwala nie tylko dogłębnie nawilżyć włosy, ale także dzięki zawartości witamin i minerałów w poszczególnych olejach, także odpowiednio je odżywić. Różnorodność dostępnych na rynku olejów, pozwala dopasować produkt do potrzeb, jednak aby uzyskany efekt był zadowalający, należy wybierać preparaty nierafinowane. 

Olejowanie włosów na noc

Skuteczność zabiegu uzależniona jest od czasu pozostawienia oleju na włosach. Olejowanie włosów na noc znacząco zwiększa efekt, jaki możemy uzyskać, a także pozwala cieszyć się idealną fryzurą tuż po przebudzeniu. W przypadku zdecydowania się na olejowanie włosów na noc należy wykonać je metodą na sucho. Polega ona na rozprowadzeniu wybranego oleju na powierzchni włosów, dokładnie wcześniej oczyszczonych i wolnych od preparatów do ich pielęgnacji. Aby uniknąć zabrudzenia pościeli, na włosy należy nałożyć czepek, a rano umyć je z użyciem delikatnego szamponu

Olejowanie włosów na mokro czy na sucho

Zarówno olejowanie włosów na mokro, jak i na sucho ma swoich zwolenników, a także przeciwników. Ze względu na lepsze wchłanianie substancji odżywczych przez mokre włosy, sposób ten polecany jest dla osób, borykających się z suchymi i zniszczonymi włosami. Włosy w zależności od potrzeby możemy umyć, bez nakładania na nie odżywki, bądź też zwilżyć wodą, bądź naparem ziołowym. Na poszczególne pasma włosów nakładamy wybrany przez nas olej i pozostawiamy na ich powierzchni minimum na godzinę. Olejowanie na mokro świetnie sprawdza się, jeśli zależy nam na regeneracji włosów. W przypadku olejowania na sucho częściej wykorzystuje się tę metodę do odżywienia i wzmocnienia włosów od nasady. Co ważne, nie zawsze olejując na sucho niezbędne jest późniejsze ich mycie, a stosując tę metodę na samą powierzchnię włosów, możemy olejować je nawet podczas dnia.

Olejowanie włosów efekty

Aby uzyskać zamierzony efekt olejowania włosów, należy pamiętać o regularności wykonywania owego zabiegu. Osoby decydujące się na olejowanie zazwyczaj oczekują nawilżenia i regeneracji włosów suchych i zniszczonych. Oprócz realnego odżywienia i wzmocnienia ich możemy zauważyć także mniejszą tendencję do plątania się poszczególnych kosmyków, a co za tym idzie łatwiejsze ich rozczesywania. Dodatkowo włosy stają się znacznie mniej napuszone oraz znacznie rzadziej wypadają. Włosy po olejowaniu wzmocnione są na całej powierzchni, poczynając od cebulek, kończąc na końcówkach.

No Comments

    Leave a Reply