Menu
Włosy

Efekt sombre na ciemnych włosach – poradnik i inspiracje

Fryzura ombre na ciemnych włosach

Lato to ten moment, kiedy chcemy wyglądać świeżo i promiennie. To właśnie wtedy, kiedy pozbywamy się okryć głowy, najczęściej zaczynamy eksperymenty z włosami. Choć istnieje wiele technik koloryzacji, które mogą nadać im nowy wygląd, najczęściej jednak stawiamy na jaśniejszy akcent na włosach. Sombre, refleksy i ombre to tylko niektóre z popularnych trendów, które zdobyły dużą popularność w ostatnich latach. Dziś przyjrzymy się, czym są poszczególne metody, a także, jak wykonać efektowne malowanie na włosach w zaciszu swojego domu. 

Sombre, refleksy a ombre – jaka jest różnica?

Sombre, refleksy i ombre – te trzy terminy często są mylone. Warto jednak pamiętać, że każda z wymienionych technik malowania włosów różni się między sobą.  

Ombre to technika koloryzacji polegająca na rozjaśnieniu jedynie końcówek włosów. W efekcie tworzy się gradient od ciemniejszego koloru tuż u nasady, do jaśniejszego na końcach. Technika ta pozwala uzyskać efekt symulujący naturalne rozjaśnienie włosów na słońcu.  

Refleksy polegają na dodaniu kilku jaśniejszych pasemek na całej długości włosów. Warto wspomnieć, że są one równomiernie rozłożone na całej głowie. Technika ta pozwala dodać głębi i wymiaru włosom.

Sombre to wariacja ombre, która ma na celu stworzenie bardziej naturalnego efektu przejścia między ciemnymi korzeniami a jaśniejszymi końcami. W przeciwieństwie do ombre sombre nie daje wyraźnej granicy między kolorami. W zamian kolory stopniowo przechodzą od ciemniejszego odcienia u nasady do delikatnie rozjaśnionego koloru na końcach.

Jak samodzielnie wykonać sombre na ciemnych włosach?

Skoro już wiesz, czym różnią się poszczególne techniki, warto przejść do tego, jak samodzielnie wykonać sombre na ciemnych włosach. 

Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać, decydując się na wykonanie sombre, jest wybór odcienia, jaki użyty ma być do rozjaśnienia włosów. W zależności od naturalnego koloru postawić można na blady brąz, ciemny bądź miodowy blond. Najważniejsze jednak jest uzyskanie naturalnego kontrastu pomiędzy naturalnym kolorem a wybranym odcieniem farby. 

Kolejny etap polega na przygotowaniu włosów do koloryzacji. W tym celu należy je umyć i wysuszyć. Aby zapewnić im odpowiednią ochroną i nawilżenie, warto zastosować także odżywkę bądź maskę do włosów. 

Aby dokładnie pomalować poszczególne partie włosów, najlepiej podzielić je na kilka części i każdą z nich związać przy pomocy gumki bądź spinki. Następnie na każdą partię włosów należy nałożyć farbę, zaczynając od końcówek i przesuwając się w stronę ich nasady. Za pomocą pędzla bądź grzebienia równomiernie rozprowadź farbę, co pozwoli na wykonanie płynnego przejścia pomiędzy poszczególnymi kolorami. 

Farbę należy trzymać na powierzchni włosów przez czas podany przez producenta. Po jego upływie spłucz włosy ciepłą wodą i nałóż odżywkę pozwalającą nawilżyć i ochronić włosy.

Wykonanie sombre na ciemnych włosach jest nieco trudniejsze niż w przypadku jasnych włosów. Aby uniknąć nadmiernego uszkodzenia, warto pamiętać, że nie należy malować zniszczonych i uszkodzonych włosów. Samodzielne wykonanie sombre wymaga precyzji i cierpliwości, jednak uzyskane rezultaty mogą być niesamowite. Odpowiedni dobór koloru, przygotowanie włosów i precyzyjna aplikacja farby doda Twojej fryzurze nowego wyrazu i świeżości.

No Comments

    Leave a Reply