Menu
Paznokcie

Manicure japoński – piękne paznokcie w naturalnym stylu

Manicure japoński - piękne paznokcie w naturalnym stylu

Nieprawidłowo wykonane zabiegi mające na celu przedłużenie naturalnej płytki paznokcia to tylko jeden z powodów ich złej kondycji. Nierówna czy matowa płytka oraz problem z rozdwajaniem się paznokci może być także przyczyną nieodpowiedniej diety, a co za tym idzie niedoborem witamin i minerałów. Ratunkiem dla paznokci okazać może się manicure japoński, który nie tylko pozwoli wydobyć naturalne piękno, ale także odżywić nasze paznokcie.

Czym jest manicure japoński?

Manicure japoński to jedna z metod pielęgnacji płytki paznokcia. Zabieg polegający na wcieraniu w powierzchnię płytki specjalnej pasty, bogatej w witaminy A i E czy keratynę, a następnie polerowaniu jej za pomocą pudru pozwala na szybką regenerację nawet bardzo zniszczonych paznokci. W odróżnieniu od innych terapii wykonywanych z użyciem preparatów w formie lakieru manicure japoński jest metodą całkowicie naturalną, a co za tym idzie, nie powoduje ona żadnych efektów niepożądanych. Manicure japoński to zabieg polecany także w okresie jesienno-zimowym, kiedy nasze dłonie i paznokcie narażone są na działanie niskich temperatur, wiatru i wilgoci.

Co powinien zawierać zestaw do manicure japońskiego?

Manicure japoński możemy wykonać zarówno w salonie kosmetycznym, jak i we własnym domu. Co ważne, do jego wykonania nie potrzebujemy specjalistycznych urządzeń, a na rynku dostępnych jest wiele gotowych zestawów pozwalających na wykonanie zabiegu samodzielnie. W ich skład wchodzi przede wszystkim odżywcza pasta, puder zabezpieczający, szpatułka do aplikacji, polerka do pasty i pudru. Zdarza się, że w zestawie znajduje się także pilnik oraz blok polerski.

Wady i zalety manicure japońskiego

Jak każda metoda, tak i manicure japoński posiada wady i zalety. W tym przypadku jednak korzyści płynące z wykonania zabiegu znacząco przeważają nad minusami. Przede wszystkim manicure japoński wykonywany jest z użyciem naturalnych składników, dzięki czemu skutecznie odżywia paznokcie oraz dostarcza im niezbędnych witamin i minerałów. Paznokcie po zabiegu są nie tylko w znacznie lepszej kondycji, ale także zauważalny jest szybszy ich wzrost. Manicure japoński to prosty zabieg, który wykonać można samodzielnie, zarówno na paznokciach u rąk, jak i stóp. Ze względu na użycie bezbarwnych past, manicure nie jest widoczny, nie odpryskuje, a do uzupełnienia braków nie jest konieczne zdejmowanie wcześniej wykonanego manicure japońskiego. Niestety, pierwsze efekty zauważalne są dopiero po około 3 zabiegach, a manicure japoński wytrzymuje na paznokciach do 2 tygodni.

Ceny manicure japońskiego w salonie

Manicure japoński wykonywany może być w warunkach domowych, jednak nie każdy czuje się na siłach, aby wykonywać ten zabieg samodzielnie. Na szczęście jest on popularną usługą świadczoną przez niemalże wszystkie gabinety kosmetyczne. Jednorazowy koszt wykonania manicure japońskiego w salonie waha się od 70 do 100 zł, w zależności od lokalizacji oraz prestiżu miejsca, w którym wykonujemy zabieg.

No Comments

    Leave a Reply