Menu
Paznokcie

Paznokcie żelowe – na czym polega przedłużanie paznokci metodą żelową?

Paznokcie żelowe - na czym polega przedłużanie paznokci metodą żelową?

Dłonie są wizytówką kobiety, dlatego oprócz pielęgnacji ich skóry bardzo często decydujemy się na wykonanie manicure. Niestety, nie każdy może pozwolić sobie na twarde i długie paznokcie, a charakterystyka wielu prac sprawia, że pomalowane klasycznym lakierem, nie cieszą się trwałością. Dzięki możliwości przedłużania paznokci metodą żelową zyskujemy, nie tylko trwały manicure, ale także taką ich długość, jaką chcemy. 

Na czym polega przedłużanie paznokci żelem?

Przedłużanie paznokci za pomocą żelu polega na nałożeniu na paznokieć specjalnego żelu, utwardzanego z wykorzystaniem specjalnej lampy. Aby móc cieszyć się dłuższą płytką, żel budujący nakładany jest dodatkowo, na specjalną formę, dzięki czemu kształt paznokcia nie zostaje zaburzony, a jego długość może być znacząca. 

Paznokcie żelowe – jak zrobić krok po kroku?

Do wykonania paznokci żelowych w domu, niezbędne jest posiadanie nie tylko odpowiedniego lakieru, ale także lampy, w której możliwe jest jego utwardzenie. Przed przystąpieniem do przedłużenia paznokci metodą żelową, należy starannie je spiłować, odsunąć skórki, a także zmatowić powierzchnię płytki. Następnie, za pomocą primera, odtłuszczamy paznokcie, aby żel bazowy mógł trwale związać się z płytką. Z wykorzystaniem specjalnego szablonu, który umieszczamy pod powierzchnią paznokcia, mamy możliwość nadania nowej długości, a dzięki specjalnej pomiarce, każdy z nich może zostać przedłużony o taką samą długość. Żel budujący, nakładany jest na każdy paznokieć w miejscu naturalnej płytki, a następnie, za pomocą pędzelka, rozprowadzany jest on także po powierzchni szablonu w ten sposób, aby uzyskać tzw. linię C, pozwalającą na uzyskanie naturalnego kształtu. Każdy paznokieć pokryty żelem, utwardza się w lampie, a następnie jego powierzchnię dokładnie piłuje celem nadania zamierzonej grubości, długości oraz kształtu. Tak przygotowane paznokcie wystarczy pomalować wybranym lakierem, utwardzić, a po wszystkim przetrzeć specjalnym preparatem odtłuszczającym.

Paznokcie żelowe w 11 krokach:

 1. Zgromadź potrzebne materiały: przygotuj się zbierając wszystkie potrzebne materiały takie jak: lakier żelowy, lampę UV/LED do utwardzania żelu, pilnik, primer, żel bazowy, żel budujący, pędzelek do nakładania żelu, szablony do przedłużania paznokci, i preparat odtłuszczający czyli cleaner.
 2. Przygotuj paznokcie: starannie spiłuj paznokcie do pożądanego przez Ciebie kształtu, odsuń skórki i zmatuj powierzchnię płytki paznokcia.
 3. Odtłuść paznokcie: nałóż na paznokcie primer, aby odtłuścić je i przygotować do lepszego przylegania żelu.
 4. Przygotuj szablony: umieść specjalny szablon pod powierzchnią paznokcia. Dzięki temu będziesz mogła przedłużyć paznokcie i nadać im nową długość. W razie potrzeby dotnij szablon, aby lepiej przylegał i ułatwiał Ci pracę.
 5. Ustal długość: korzystając ze specjalnej miarki na szablonie, upewnij się, że każdy paznokieć zostanie przedłużony o tę samą długość.
 6. Nałóż żel budujący: nałóż żel budujący na każdy paznokieć w miejscu naturalnej płytki. Użyj pędzelka do rozprowadzenia żelu również po powierzchni szablonu, starając się uzyskać linię C, co pozwoli na uzyskanie naturalnego kształtu paznokcia.
 7. Utwardzanie w lampie: umieść każdy paznokieć pokryty żelem w lampie UV/LED i utwardź go zgodnie z instrukcjami producenta.
 8. Nadaj kształt i grubość: po utwardzeniu żelu, użyj pilnika oraz frezarki do nadania paznokciom odpowiedniej grubości, długości i kształtu.
 9. Nałóż lakier żelowy: pomaluj paznokcie wybranym lakierem żelowym lub hybrydowym.
 10. Utwardź lakier w lampie: umieść paznokcie w lampie ponownie, aby utwardzić lakier.
 11. Dokładne oczyszczenie: Po utwardzeniu lakieru, przetrzyj powierzchnię paznokci specjalnym preparatem odtłuszczającym (cleanerem), aby usunąć wszelkie pozostałości i nadać paznokciom połysk.

Jak zdjąć paznokcie żelowe?

Paznokcie żelowe zdjąć można za pomocą pilnika, jak i acetonu. Pierwsza metoda polega na spiłowaniu warstwy żelu z paznokci, po uprzednim skróceniu ich za pomocą specjalnych cążków. Zabieg rozpoczynamy z użyciem gruboziarnistego pilnika o gradacji 80, stopniowo przechodząc do pilnika o drobnym ziarnie, kończąc na bloku polerskim. 

Jeśli zdecydujemy się na użycie acetonu do zdjęcia paznokci żelowych, zabieg także rozpoczynamy od ich skrócenia oraz spiłowania wierzchniej warstwy. Następnie wacik nasączony acetonem przykładamy do paznokci i owijamy je folią aluminiową. Po upływie około 15 minut, za pomocą drewnianego patyczka sprawdzamy, czy żel jest na tyle miękki, że bez problemu możemy go usunąć. Po usunięciu żelu z powierzchni paznokci polerujemy płytkę z wykorzystaniem bloku polerskiego. 

Ile kosztują paznokcie żelowe? Przykładowe ceny

Zabieg przedłużenia paznokci metodą żelową wykonać możemy w domu. Jednak jeśli nie posiadamy odpowiedniego sprzętu, bądź nasza cierpliwość jest ograniczona, warto powierzyć swoje dłonie w ręce profesjonalistów. Koszt przedłużenia paznokci waha się od 100 do 200 zł, w zależności od miejscowości, a także miejsca, w którym zabieg jest wykonywany.

No Comments

  Leave a Reply