Menu
Skóra

Peeling kawitacyjny – czym jest, jak go wykonać w domu krok po kroku?

Peeling kawitacyjny – czym jest, jak go wykonać w domu krok po kroku?

Pielęgnacja twarzy to nie tylko troska o jej właściwe nawilżanie, ale także skuteczne oczyszczanie. Bardzo ważny jest codzienny demakijaż, jednak nie mniej istotnym zabiegiem jest dogłębne oczyszczanie. Sposobów, dzięki którym pozbyć możemy się nie tylko zaskórników, jest wiele. Skutecznym, a zarazem nadającym się nawet dla osób o skórze wrażliwej jest zabieg peelingu kawitacyjnego.

Czym jest peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny to jeden z kosmetycznych zabiegów oczyszczających, który w przeciwieństwie do jego klasycznej odmiany znacznie dokładniej pielęgnuje skórę, eliminując tym samym zaskórniki oraz martwy naskórek z powierzchni skóry twarzy. Zabieg wykonywany jest z użyciem specjalnego urządzenia, wykorzystującego fale ultradźwiękowe, co sprawia, że zabieg jest wysoce skuteczny. Regularne wykonywanie peelingu kawitacyjnego, nie tylko oczyszcza skórę, ale także pielęgnuje ją, sprawiając, że staje się ona pełna blasku, a także odpowiednio nawilżona. Co ważne, zabieg ten, ze względu, iż nie należy do inwazyjnych, stosowany może być u osób ze skórą wrażliwą, u których wszelkie inne zabiegi oczyszczające są niewskazane.

Peeling kawitacyjny w domu

Zabieg peelingowania kawitacyjnego jest bezinwazyjny i wyjątkowo prosty, dlatego nie ma przeciwwskazań, aby wykonywać go w domowym zaciszu. Aby jednak możliwe było jego wykonanie, niezbędne jest zaopatrzenie się w specjalne urządzenie do kawitacji. Ze względu na niewielkie rozmiary urządzenia oraz bezprzewodowość, zabieg ten wykonywany może być samodzielnie, a szczególnie polecany jest u osób o cerze tłustej i trądzikowej. Aby przystąpić do peelingu kawitacyjnego w domu, należy dokładnie oczyścić skórę twarzy z makijażu, a następnie za pomocą wacika nawilżyć ją, wykorzystując sól fizjologiczną, tonik bezalkoholowy, bądź zwykłą wodę mineralną. 

Peeling kawitacyjny – urządzenia

Urządzenia do peelingu kawitacyjnego od kilku lat są łatwo dostępne. Wyglądem przypominają nieco termometr elektroniczny. Bezprzewodowe urządzenie wyposażone zostało w specjalną metalową szpatułkę, poprzez którą emitowane są fale ultradźwiękowe, pozwalające na dotarcie w głębokie warstwy skóry. Podstawowe urządzenia oferowane są w cenie pojedynczego zabiegu gabinecie kosmetycznej, jednak nieco droższe oferują dodatkowo opcję wykonania sonoforezy czy jonoforezy. Wybierając urządzenie do kawitacji, warto zwrócić uwagę na możliwość dopasowania programu w zależności od potrzeb.

Peeling kawitacyjny efekty

Jak każdy zabieg, tak i peeling kawitacyjny daje widoczne efekty pod warunkiem systematycznego stosowania. Jednak już po pierwszym jego wykonaniu zauważalne jest zmniejszenie ilości zaskórników, a cera staje się gładsza, a jej koloryt zrównoważony. Z każdym kolejnym zabiegiem skóra twarzy wygląda coraz lepiej. Dla uzyskania zadowalającego efektu zaleca się regularne powtarzanie peelingu kawitacyjnego seriami składającymi się z około 10 zabiegów. 

Przeciwwskazania do peelingu kawitacyjnego

Peeling kawitacyjny nie zawsze może być stosowany. Przeciwwskazaniami do jego wykonania są choroby tarczycy, układu sercowo-naczyniowego, nowotwory, stwardnienie rozsiane czy padaczka. Peelingu kawitacyjnego nie mogą wykonywać także kobiety w ciąży, osoby noszące aparat na zębach, a także wszyscy, u których występuje infekcja objawiająca się podwyższoną temperaturą ciała.

No Comments

    Leave a Reply