Menu
Paznokcie

Paznokcie hybrydowe w domu krok po kroku

Manicure hybrydowy krok po kroku

Piękne zadbane dłonie stanowią naszą wizytówkę. Każda z nas chce wyróżnić się pięknym manicure utrzymującym się dłużej niż 2 dni. Zwykły manicure właśnie tyle najczęściej jest w stanie przetrwać bez odprysków i zarysowań co przynosi dokładnie odwrotny efekt i osłabia naszą pewność siebie. Wyjściem z tej sytuacji jest manicure hybrydowy, który pozwoli cieszyć Ci się pięknymi paznokciami na dłużej.

Czym jest manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy to sposób na trwały manicure. Polega na nakładaniu na paznokcie specjalnej bazy oraz lakieru i topu zabezpieczającego do paznokci utwardzanych za pomocą specjalnej lampy UV. Manicure hybrydowy może być wykonywany w salonie lub wykonany własnoręcznie w domowych warunkach. Do jego przygotowania niezbędne będzie wcześniejsze zakupienie kilku rzeczy jednak już po zaledwie 2-3 malowaniach ich koszt powinien się zwrócić w stosunku do malowania w salonie, w którym koszt hybrydy bez skomplikowanych wzorków wynosi od 60 do 200 zł.

Manicure hybrydowy – zestaw must have do samodzielnego malowania

Wspomnieliśmy już o tym, że samodzielne wykonywanie hybrydy w domu wymaga inwestycji, która już po 2-3 malowaniach wychodzi korzystniej od malowania w salonie. Ze względu na pandemię również zalecane jest unikanie miejsc, gdzie możemy narazić się na zakażenie koronawirusem, dlatego wykonywanie manicure ma również uzasadnienie zdrowotne i profilaktyczne, aby cieszyć się pięknymi paznokciami bez narażenia na ryzyko zakażenia.

Aby samodzielnie wykonywać manicure hybrydowe potrzebujesz:

 • bazy do paznokci utwardzanej za pomocą światła UV. Dobrej jakości baza do paznokci jest w stanie nie tylko zapewnić wysoką żywotność manicure, ale nawet odżywić płytkę paznokcia, jeśli zdecydujemy się na np. tzw. bazę proteinową. Baza ma za zadanie stworzyć równą i gładką powłokę na płytce, dzięki czemu przyczepność lakieru będzie lepsza. Koszt bazy oscyluje w okolicach 50-100 zł.
 • lakier do paznokci UV. Wbrew pozorom sama konsystencja i trwałość lakieru nie jest tutaj kluczowa, bo zarówno pod jak i nad warstwą lakieru znajdują się inne warstwy, które w większym stopniu wpływają na trwałość. Wybierzmy po prostu ulubiony kolor lakieru. Możemy skorzystać z dodatkowych możliwości, jak np. lakierów bezbarwnych z brokatem, dzięki czemu prostymi sposobami jesteśmy w stanie uzyskać ciekawe i bardzo modne ozdoby. Lakier z brokatem nakładamy na wcześniej położony kolor lub bezpośrednio na bazę. Koszt lakieru do manicure hybrydowego oscyluje w granicach 20-50 zł.
 • top do paznokci UV – element najważniejszy, bo to właściwie top w największym stopniu decyduje o trwałości manicure. Warto więc wybrać top z wyższej półki co z pewnością wpłynie na dłuższe utrzymanie się hybrydy. Koszt to ok. 100 zł
 • lampa UV – specjalna lampa, do której wkładamy rękę z kolejnymi warstwami naniesionymi na płytkę paznokcia w celu utwardzenia. Warto wybrać lampę, która „dosusza” z każdej strony, również po bokach, a nie tylko od góry. Bardzo wygodnym rozwiązaniem są lampy składające się z 2 osobnych części – podstawy i nakładki z lampami UV. 2 części składowe łatwiej jest utrzymać w czystości, a także nakładając górę na rękę znajdującą się na podstawie jest mniejsza szansa, że gdzieś zahaczymy pomalowanym paznokciem, np. podczas wkładania.
 • cleaner do paznokci – to specjalny preparat odtłuszczający, którym przemywa się paznokcie praktycznie na każdym etapie malowania. Idealnie odtłuszczone i oczyszczone z drobinek kurzu paznokcie zapewnią zdecydowanie trwalszy manicure.
 • pilniki do paznokci, drewniane kopytka do odsuwania skórek i bezpyłowe waciki

Powyższy zestaw pozwoli już na samodzielne wykonanie hybrydy w warunkach domowych. Warto wyposażyć się także we frezarkę do paznokci, która pozwoli dokładniej wygładzić płytkę i pozbyć się starej hybrydy.

Jeżeli planujesz wykonywać wzorki i zdobienia swoich paznokci, wówczas warto zainwestować w specjalną sondę do paznokci oraz pędzelki do zdobień.

Wady i zalety manicure hybrydowego

O manicure hybrydowym przez lata narosło wiele mitów, które nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości. Nie jest jednak tak, że ten sposób malowania paznokci jest pozbawiony minusów. Z pewnością jest ich kilka, podobnie jak zalet. Dlatego warto poznać zarówno plusy jak i minusy, aby zdecydować czy hybryda to coś dla Ciebie.

Zalety manicure hybrydowego

Zacznijmy od zalet. Manicure hybrydowy jest dziś niewątpliwie jednym z najpopularniejszych sposobów na trwały manicure. Dobrze położona hybryda zgodnie ze sztuką jest w stanie przetrwać nawet 2-3 tygodnie co powoduje, że nie musimy martwić się tym, że po jednym czy dwóch dniach na paznokciach pojawią się nieestetyczne odpryski.

Kolejnym atutem hybrydy jest fakt, że możemy wykonać więcej ciekawych malowań, wzorków i zdobień i nie musimy się spieszyć dlatego, że lakier nam zaraz wyschnie na płytce. Ten wysycha dopiero pod wpływem światła lampy UV więc do czasu kiedy nie włożymy dłoni do lampy to możemy wielokrotnie malować w tym samym miejscu.

Po wykonaniu manicure hybrydowego praktycznie od razu możemy wykonywać normalne czynności, podczas gdy przy malowaniu zwykłym lakierem musimy uważać jeszcze przez jakiś czas do całkowitego wyschnięcia.

Niektóre efekty jesteśmy w stanie uzyskać jedynie przy użyciu lakierów do hybrydy, np. szalenie modne paznokcie ombre. Tego efektu nie uzyskamy za pomocą zwykłych lakierów do paznokci.

Wady manicure hybrydowego

Rozwiązanie ma oczywiście także wady. Przede wszystkim jest nim cena. Nieważne czy wykonujesz hybrydę w warunkach domowych samodzielnie czy udajesz się do salonu, koszt manicure hybrydowego będzie znacząco wyższy od zwykłego manicure. Niemniej jeżeli przeliczymy to sobie na efekt i trwałość oraz na nasz czas poświęcony w ciągu tych 3 tygodni na utrzymanie zadbanych paznokci to okaże się, że zwykły manicure wcale już nie jest tak korzystny cenowo.

Do wykonania hybrydy jest potrzebny sprzęt więc nie ma opcji, że manicure wykonamy w podróży czy na szybko przed spotkaniem. Na to potrzebne jest co najmniej 2 godziny jeśli wykonujemy manicure samodzielnie lub godzina u kosmetyczki. Jeśli już jesteśmy przy kosmetyczce – tutaj również minusem jest potrzeba umówienia się i dojechania na konkretną godzinę. Z tej perspektywy zdecydowanie lepszą opcją wydaje się samodzielne malowanie w dogodnym dla nas terminie.

Usunięcie manicure hybrydowego niekiedy może być sporym wyzwaniem. Do tego niezbędny będzie aceton i odrobina cierpliwości.

Manicure hybrydowy krok po kroku

Jeżeli zdecydowałaś się już na hybrydę i to w warunkach domowych i dysponujesz niezbędnym sprzętem to poznaj kilka kroków, aby cieszyć się wspaniałymi efektami na dłużej.

 1. Przygotuj skórki – możesz je albo odsunąć kopytkiem, albo odsunąć i wyciąć jeśli bardzo nachodzą na płytkę paznokci.
 2. Pilnikiem lub blokiem polerskim zetrzyj płytkę paznokcia, aby paznokcie były gładkie, równe i pozbawione zanieczyszczeń. Pilnikiem również uformuj płytkę do takiego kształtu jaki Ci najbardziej odpowiada.
 3. Bezpyłowe waciki zmocz cleanerem i dokładnie przetrzyj wszystkie zakamarki każdego paznokcia. Poczekaj do dokładnego wchłonięcia lub odparowania. Płytka musi być całkowicie sucha.
 4. Na wyrównane i oczyszczone paznokcie nałóż cieniutką warstwę bazy, a następnie utwardź ją wkładając dłoń do lampy UV na 120 sekund.
 5. Sprawdź czy przy dotknięciu paznokcia płytka jest już sucha czy jeszcze potrzebuje utwardzenia. Dużo tutaj zależy od jakości bazy i czasu jej schnięcia. Kiedy paznokcie będą już wysuszone, wówczas kolejny raz przemywamy je cleanerem i czekamy do całkowitego wyschnięcia.
 6. Następnie nakładamy cienką warstwę lakieru, utwardzamy przez 60 sekund i nakładamy drugą warstwę. Pamiętaj, lepiej nałożyć więcej cieńszych warstw niż jedną grubą. Przy jasnych lakierach może być konieczność aż 3- lub 4-krotnym nakładaniu warstwy lakieru do momentu kiedy płytka nie będzie przebijała przez warstwę lakieru. Utwardzamy i przemywamy cleanerem.
 7. Na końcu nakładamy warstwę topu, utwardzamy za pomocą lampy UV i możemy cieszyć się pięknymi i trwale umalowanymi paznokciami.

Trudne? Podzielcie się czy udało Wam się wykonać samodzielnie manicure hybrydowy.

No Comments

  Leave a Reply