Menu
Makijaż

Imponujący makijaż na Halloween Jak go zrobić krok po kroku?

Makijaż na Halloween

Zbliża się najstraszniejszy dzień w roku, a Ty już myślisz nad przebraniem i makijażem? Halloween to okazja do spędzenia czasu w gronie bliższych lub dalszych znajomych. To niewątpliwie jeden z nielicznych dni w ciągu roku, kiedy niemal na każdej domówce, czy imprezie poza domem królują ciekawe makijaże, na które nie zdecydowalibyśmy się w żaden inny dzień. Możliwość przebierania się, a także tworzenie mrocznych stylizacji dla jednych jest nie lada gratką, a dla innych może okazać się problemem. Jednak makijaż na Halloween nie musi być wcale wyzwaniem, a z pomocą kilku niezawodnych trików, mamy możliwość zaskoczenia pozostałych gości na imprezie swoim wyglądem. 

Makijaż na Halloween – trendy i motywy

Makijaż na Halloween znacząco różni się od klasycznych propozycji, na które decydujemy się, chociażby z okazji balu karnawałowego. Dominują w nim motywy wampirów, duchów, strachów, a niejednokrotnie także pajęczyn czy dyń. Nie da się ukryć, że dla wielu początkujących osób w makijażu to właśnie dorysowanie pajęczyny na policzku stanowi jedyną ozdobę twarzy. Oczywiście stworzenie niektórych makijażów wymaga nie tylko posiadania odpowiednich kosmetyków, ale przede wszystkim zdolności, jednak bardzo wiele mrocznych i demonicznych propozycji z powodzeniem zrobić może każdy. 

Makijaż na Halloween – kosmetyki, które Ci się przydadzą

Do wykonania makijażu na Halloween wcale nie potrzebujemy kosmetyczki wypełnionej po brzegi bardziej lub mniej profesjonalnymi kosmetykami. Oczywiście, jeśli jesteśmy na tyle wprawieni, że chcemy wykonać cieniowania bądź wymagający wzór przyda się nieco więcej cieni czy kredek, jednak do stworzenia podstawowego makijażu z pewnością wystarczą kosmetyki, które na co dzień posiadamy w swojej kosmetyczce. Bardzo satysfakcjonujący efekt otrzymamy już po nałożeniu czarnego cienia do powiek i użyciu czarnej kredki do powiek. Jeśli dodatkowo dysponujemy białą farbką do twarzy czy pudrem – efekt mamy gwarantowany.

Makijaż na Halloween krok po kroku

Makijaż na Halloween - jak zrobić krok po kroku?

Makijaż na Halloween – jak zrobić krok po kroku?

Aby stworzyć najprostszy, a zarazem efektownie wyglądający makijaż na Halloween musimy pomalować:

  1. twarz – najlepiej na biało. Tu świetnie sprawdzą się specjalne farbki do twarzy, które z powodzeniem kupić możemy w wielu miejscach, zarówno w drogeriach, jak i w specjalistycznych sklepach, na co dzień zajmujących się sprzedażą produktów na różnego rodzaju przyjęcia. Jeśli nie posiadamy farb do twarzy, wykorzystać możemy biały cień do powiek naniesiony na twarz z użyciem mokrego pędzla bądź puder ryżowy.
  2. oczy – chodzi tu o nałożenie czarnego cienia na powierzchni całego oczodołu, a więc zarówno na powiece górnej, jak i dolnej, tworząc przy tym kształt zbliżony do koła.
  3. usta – makijaż ust wykonujemy z wykorzystaniem czarnej kredki do powiek. Malujemy górną część dolnej wargi oraz dolną – górnej, a następnie linię tę przedłużamy na policzki, podążając za linią kości policzkowych. W zależności od upodobań możemy poprowadzić dodatkowe pionowe kreski wzdłuż narysowanej linii ust.

Całość makijażu ozdobić możemy dodatkowo specjalnymi, samoprzylepnymi diamencikami, które będą świetnym uzupełnieniem Halloweenowej charakteryzacji. Bardzo często uzupełnieniem takiego makijażu bywają kwietne wianki w kontrastujących kolorach.

No Comments

    Leave a Reply