Nieskazitelna i gładka skóra twarzy wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Chodzi tu nie tylko o regularne oczyszczanie, ale także nawilżanie i dostarczanie niezbędnych składników mineralnych, które pozwolą zachować ją w nienagannej kondycji, pełni blasku oraz odpowiednim ujędrnieniu. Dostępność zabiegów oraz kosmetyków dostosowanych do konkretnych rodzajów cery znacznie ułatwiają pielęgnację, jednak składniki w nich zawarte nie zawsze są dobre dla skóry w ujęciu długofalowym. Warto więc wdrożyć kroki, które opierają się na wykorzystaniu naturalnych składników, w codziennej pielęgnacji skóry twarzy.
W tym artykule:
Naturalna pielęgnacja skóry twarzy – dlaczego jest ważna?
Wykorzystanie naturalnych składników do pielęgnacji twarzy to rozwiązanie, które wyróżnia się przede wszystkim niską ceną. Jednak to nie jedyny powód, dla którego warto zainteresować się zastąpieniem klasycznych kosmetyków tymi pochodzenia naturalnego, bądź przygotowanymi w domowym zaciszu specyfikami. Dzięki temu mamy pewność, że używając danych preparatów, nie dostarczamy naszej skórze zbędnych substancji chemicznych, a dodatkowo możemy ustrzec się przed reakcjami alergicznymi. Naturalna pielęgnacja skóry twarzy jest nie tylko zdrowa, ale przede wszystkim skuteczna.
Maseczka z miodu na twarz
Drogocenne działanie miodu to kwestia niezaprzeczalna. Wykorzystanie go w kosmetyce pozwala odzyskać skórze naturalny blask, a także ujędrnić ją oraz pozytywnie wpłynąć na minimalizację zmarszczek. Przepisów na maseczkę z miodu jest wiele. Do wykonania jednej z nich potrzebujemy łyżeczkę miodu, pół łyżeczki soku z cytryny, łyżeczkę gałki muszkatołowej oraz pół łyżeczki cynamonu. Wszystkie składniki mieszamy na jednolitą masę, a następnie nakładamy na twarz i pozostawiamy na 15-30 minut, po czym dokładnie ją spłukujemy.
Maseczka z drożdży na twarz
Kolejna maseczka świetnie sprawdzi się w walce z zaskórnikami. Maseczka drożdżowa, bo o niej właśnie mowa jest idealna dla osób o cerze tłustej, mieszanej oraz trądzikowej. Do przygotowania maseczki drożdżowej potrzebujemy 2,5 dag świeżych drożdży oraz łyżkę ciepłego, lecz nie gorącego mleka. Po zmieszaniu obydwu składników powstałą papkę nakładamy na twarz na 20 minut, po czym zmywamy.
Czarna maseczka na twarz
Czarne maseczki swój kolor zawdzięczają zawartemu w nich węglowi. To właśnie ten składnik sprawia, że wiele osób interesuje się zrobieniem jej w domu. Sprawdzi się ona bowiem nie tylko u osób z problematyczną cerą oraz zmianami trądzikowymi, ale także w redukcji przebarwień. W skład czarnej maseczki wchodzą 2 tabletki węgla aktywnego, 2 łyżeczki żelatyny oraz 2 łyżki ciepłej wody. Węgiel wraz z żelatyną należy wymieszać, a następnie połączyć te składniki z wodą. W celu uzyskania lepszych efektów, przed nałożeniem maseczki na twarz warto wykonać wcześniej parówkę, co pozwoli na otwarcie porów. Maseczkę należy pozostawić na twarzy przez około 15 – 20 minut, po czym ściągnąć.
Maseczka z jajka na twarz
Ujędrniająca maseczka jajeczna to kolejna propozycja użytkowego wykorzystania produktów spożywczych w naturalnej kosmetyce twarzy. Tu również znajdziemy wiele interpretacji maseczki z jajek. Do przygotowania jednej z nich potrzebujemy ubijać białko z sokiem cytryny do uzyskania jednolitej gładkiej, sztywnej piany. Do piany dodajemy pół łyżeczki miodu i starannie mieszamy, po czym możemy nałożyć gotową maseczkę na twarz. Po upływie 10-15 minut maseczkę z jajka należy zmyć. Zabieg warto powtarzać regularnie.
Maseczka z siemienia lnianego na twarz
Maseczka z siemienia lnianego jest szczególnie polecana dla osób chcących zachować jędrną i gładką skórę przez lata. Sprawdza się ona także w łagodzeniu podrażnień oraz walce z poparzeniami słonecznymi. Przygotowanie maseczki z siemienia lnianego jest nieco bardziej pracochłonne niż pozostałych maseczek. Zacząć należy od wymieszania 4 łyżek siemienia lnianego z połową szklanki ciepłej wody i odstawienia ich do wystygnięcia. Gdy siemię swoją konsystencją zacznie przypominać kisiel, należy dodać sok z połowy cytryny i dokładnie wymieszać. Tak przygotowaną maseczkę nakładamy na 20 minut na twarz, po czym ją zmywamy.
Maseczka z aloesu na twarz
Maseczka z aloesu to świetna propozycja dla wszystkich tych, którzy poszukują produktu łagodzącego podrażnienia, bądź zmniejszającego ilość wyprysków i widoczność blizn czy przebarwień. Maseczkę z aloesu wykonujemy z wykorzystaniem jednej łyżki żelu bądź soku z aloesu i jednej łyżki miodu. Po dokładnym wymieszaniu obydwu tych składników maseczkę nakładamy na twarz i pozostawiamy przez 20 minut, po czym spłukujemy.
No Comments