Menu
Artykuł sponsorowany / Skóra / Zabiegi kosmetyczne

Redukcja cellulitu przy pomocy fali uderzeniowej

Fala uderzeniowa na cellulit

Fala uderzeniowa już od wielu lat znajduje zastosowanie w medycynie. Zabieg z jej wykorzystaniem służył początkowo do leczenia różnych schorzeń reumatologicznych i dermatologicznych. Z czasem wykazano jego efektywność również w ortopedii, chirurgii czy rehabilitacji. Obecnie jednym z najczęstszych zastosowań fali uderzeniowej jest zabieg medycyny estetycznej, który umożliwia efektywną redukcję cellulitu.

Zasada działania fali uderzeniowej

Fala uderzeniowa jest pod względem budowy fizycznej falą akustyczną, która charakteryzuje się wysoką energią. W zabiegach medycznych można przenosić ją w konkretne obszary ciała przy bardzo krótkim czasie narastania, co odbywa się z wykorzystaniem specjalnej sondy. W ten sposób, dzięki skompresowanemu powietrzu energia kinetyczna ulega przeniesieniu poprzez uderzenie do aplikatora fali uderzeniowej. Po wybranej partii ciała roznosi się ona w postaci skoncentrowanej, bądź też promienistej. O głębokości penetracji decydują różne parametry, takie jak częstotliwość fali, ciśnienie czy rodzaj przekaźnika. Nie bez znaczenia pozostają również same zdolności absorpcyjne tkanki. Procedura ta może być przeprowadzana na wielu obszarach ciała, takich jak chociażby pośladki, uda, brzuch, ramiona czy plecy. Zabieg wykonuje się u osób w dowolnym wieku, przy czym w przypadku młodzieży poniżej 18 lat konieczna jest zgoda rodzica.

Specyfika zabiegu Storz Medical

Do powszechnie stosowanych zabiegów z wykorzystaniem fali uderzeniowej należy Storz Medical. W procedurze tej odbywa się przesłanie wysokoenergetycznej fali akustycznej do określonych partii ciała, co umożliwia miejscowe rozluźnienie tkanki łącznej, redukcję nagromadzonej tkanki tłuszczowej oraz poprawę jędrności skóry. Efekty zabiegu sięgają nawet 5 cm głębokości, usprawniając mikrokrążenie oraz podnosząc przepuszczalność błon komórkowych. Fala akustyczna stymuluje tkanki w sposób mechaniczny, dzięki czemu poprawia metabolizm komórkowy oraz pobudza rozwój nowych naczyń krwionośnych. Wszystkie te czynniki prowadzą do widocznej redukcji cellulitu.

Przebieg zabiegu z użyciem fali uderzeniowej

Zabieg falą uderzeniową powinien być poprzedzony konsultacją z lekarzem, który udzieli odpowiedzi na wszystkie pytania pacjenta. Sama procedura jest bezbolesna i bezinwazyjna, dlatego nie wymaga podawania znieczulenia. Fala uderzeniowa Storz Medical  jest wykorzystywana w zabiegach realizowanych przez klinikę Anlaya, która kieruje swoje usługi m.in. do pacjentów z Warszawy. Procedura rozpoczyna się od nałożenia na wybrane partie skóry żelu przewodzącego, pozwalającego na wnikanie fali uderzeniowej. Do ciała pacjenta jest następnie przykładana głowica. Zabieg ten trwa około 40-60 minut. Po zakończeniu procedury, na skórze mogą pojawić się nieduże siniaki i zaczerwienienia. Objawy te jednak szybko mijają. Po zabiegu zaleca się przyjmowanie minimum dwóch litrów wody dziennie.

Wskazania i przeciwwskazania do użycia fali uderzeniowej

Zabieg z wykorzystaniem fali uderzeniowej pozwala na modelowanie i ujędrnianie skóry ciała, a także niwelowanie jej różnych niedoskonałości strukturalnych. Z tego względu stanowi bardzo dobry sposób na redukcję cellulitu. Zabieg ten z powodzeniem nadaje się też niwelowania innych problemów estetycznych, takich jak chociażby rozstępy czy widoczne zmarszczki. Wskazaniem do użycia fali uderzeniowej może być również modelowanie sylwetki, która wymaga rozbicia miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej, wyszczuplenia, stymulacji mięśni czy poprawy jędrności skóry. Storz Medical znajduje zastosowanie także w drenażu limfatycznym oraz redukcji obrzęków. Do użycia fali uderzeniowej występują jednak pewne przeciwwskazania. Zabieg nie powinien być przeprowadzany u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią, a także pacjentów z zaburzeniami krzepliwości krwi, zakrzepicą, przepukliną czy chorobami nowotworowymi. Przeciwwskazaniem jest też leczenie kortykosteroidami na 6 tygodni przed wykonaniem procedury, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych czy posiadanie rozrusznika serca.

Materiał partnera

No Comments

    Leave a Reply