Menu
Artykuł sponsorowany / Zabiegi kosmetyczne

Myjka ultradźwiękowa. Jaką wybrać do salonu kosmetycznego?

Myjka ultradźwiękowa. Jaką wybrać do salonu kosmetycznego?

Czyszczenie ultradźwiękowe to metoda stosowana w przemyśle od lat 60-tych. Obecnie uważana jest za najbardziej zaawansowaną technologię usuwania zabrudzeń i zanieczyszczeń z różnych, nawet bardzo delikatnych przedmiotów. Co więcej, doskonale wymywają zabrudzenia nawet z niewielkich i trudno dostępnych zakamarków.

Myjki ultradźwiękowe – wstęp

Funkcjonalne kosmetyczne myjki ultradźwiękowe to szeroko stosowane urządzenia, które powinny znaleźć się wszędzie tam, gdzie niezbędne jest czyszczenie i dezynfekcja narzędzi wykorzystywanych w zabiegach naruszających ciągłość skóry. Sprawdzają się jednak również w przypadku narzędzi wykorzystywanych do zastosowań na skórze. Jak działa ten sprzęt? Co należy wziąć pod uwagę przy jego wyborze?

Jak działają myjki ultradźwiękowe?

Urządzenia ultradźwiękowe są używane w różnych dziedzinach przemysłu, farmacji, medycyny, w laboratoriach oraz w kosmetyce. Ich działanie opiera się na kawitacji, co oznacza powstawanie malutkich bąbelków powietrza, które uderzają w czyszczone przedmioty z dużą siłą, usuwając uporczywy brud. Proces mycia trwa tylko kilkanaście minut.

Myjki ultradźwiękowe są idealnym rozwiązaniem do czyszczenia subtelnych przedmiotów, które nie mogą być myte w tradycyjny sposób. Te urządzenia usuwają nawet najgłębsze zabrudzenia, chroniąc przedmioty przed uszkodzeniem.

Myjki najczęściej wykorzystywane w salonach kosmetycznych

W sektorze kosmetycznym, w salonach i gabinetach medycyny estetycznej, a nawet w studiach tatuażu i piercingu stosuje się przede wszystkim plastikowe myjki, które pozwalają na skuteczne oczyszczenie wszelkich narzędzi, z którymi miała kontakt ludzka skóra. Wyjątkowo popularne są kosmetyczne myjki ultradźwiękowe o pojemności około 10-20 litrów.

Inne rodzaje myjek ultradźwiękowych

W branży jubilerskiej do głębokiego czyszczenia biżuterii (choć nie ze wszystkimi klejnotami), monet kolekcjonerskich czy medali najczęściej wykorzystuje się niewielkie, plastikowe myjki ultradźwiękowe.

W sektorze motoryzacyjnym i rowerowym, w warsztatach mechanicznych i motocyklowych stosuje się przede wszystkim metalowe myjki, które w odróżnieniu od urządzeń plastikowych posiadają możliwość podgrzewania wody. Dzięki temu można sprawnie usunąć tłuszcz oraz inne mocne zabrudzenia z części pojazdów.

Do jakich przedmiotów myjka ultradźwiękowa się nie nadaje? Nie zaleca się stosowania w niej rozpuszczalników lub innych palnych substancji, które wraz z falami ultradźwiękowymi mogą spowodować pożar. Nie można czyścić w niej także wszystkich typów kamieni szlachetnych ani pereł.

Czy myjka wystarczy do dezynfekcji przedmiotów w salonie kosmetycznym?

Wiele osób zastanawia się, czy akcesoria do mikrodermabrazji mogą być sterylizowane w myjkach ultradźwiękowych. Takie urządzenia są skuteczne w czyszczeniu i dezynfekcji narzędzi (przy użyciu właściwych płynów), ale nie sterylizują ich. Dlatego są świetną alternatywą dla dezynfekcji chemicznej, ale nie zastępują sterylizatorów kosmetycznych lub autoklawów. Z drugiej strony, sterylizator kosmetyczny oczyszcza z drobnoustrojów, ale nie innych zabrudzeń, zwłaszcza nie z małych przestrzeni. Najlepszym rozwiązaniem jest zatem stosowanie w salonie zarówno myjki ultradźwiękowej, jak też sterylizatora kosmetycznego.

Zdjęcie główne: materiały prasowe

Materiał partnera

No Comments

    Leave a Reply